Náš příběh

O nás:

 

New Time Orchestra tvoří pečlivě vybrané osobnosti brněnské a pražské populární a jazzové scény. Jedná se o profesionální hudebníky působící například v Mětském divadle Brno, Vojenské hudbě, Bigbandu Václava Kozla, bývalé nebo současné hráče orchestru Gustava Broma, Bohemia Bigbandu a hráče působící v dalších profesionálních uskupeních. Kapela je jednotlivě představena na Facebooku, sledujte nás!

 

Na našich koncertech se tedy můžete setkat s těmito saxofonisty:
Tomáš Hruška, Radim Hanousek, Petr Chadim, Marek Kotača a Radek Zapadlo

 

Trumpetová sekce má následující složení:
Jan Kozelek, Tomáš Prokop, Roman Němec a Jan Chovanec

 

Trombonová sekce je postavena takto:
Petr Blaha, Pavel Vašíček, Jan Pátek a Marek Scholler

 

A rytmická sekce takto:
Petr Šupler (bicí), Dušan Reichmann (basa), Miroslav Veselý (piano), Jan Navrátil (kytara) a Vladimír Třebický (percussion)

scholler

 

Proč to celé vzniklo?

Projekt New Time Orchestra jsem připravil proto, že podobných velkokapelových programů je na naší hudební scéně jako šafránu a přitom je zde tolik hudebních témat, která lze velmi zajímavě zpracovat! Velké hudební projekty však vyžadují značné úsilí k tomu, aby se nastartovaly a následně i udržely při životě. S tímto vědomím se do přípravy tohoto projektu velmi zapáleně zapojilo také několik mých přátel a společnými silami jsme to celé dali dohromady – připravili dramaturgii, hudební aranžmá, zajistili personální obsazení a v neposlední řadě také technickou stránku věci. Věřím, že energie, kterou jsme do projektu vložili, se prostřednictvím hudby přenese i na diváky a na koncertech tak vznikne ta správná elektrizující atmosféra. A že tato atmosféra a precizní zpracování všech detailů nadchne nejen diváky, ale také naše partnery, bez jejichž velkorysé podpory není možné podobné série koncertních turné realizovat.

 

A to je vše. Přijďte si nás poslechnout. Těšíme se na vás.

 

 

Marek Scholler

 


 

Band leader Marek Scholler

Vyhledávaný bigbandový hráč, působící jako stálý nebo alternující člen v řadě bandů v Brně a okolí. Někdejší student trombonisty, skladatele a aranžera Orchestru Gustava Broma – Mojmíra Bártka.

Nejbližší koncerty

No shows booked at the moment.